Jak czyscic bizuterie srebrna?

Wszystko na temat biżuterii srebrnej

Jak czyscic bizuterie srebrna?

Postprzez sosna » Sob Paź 31, 2009 2:14 pm

Witam,
Prosze o pomoc. Dostalam od babci wisiorek srebrny, ale jest on dosc brudny i zaciemnialy. Chcialabym go wyczyscic bo tego typu bizuteria jest obecnia modna, ale nie wiem czym to zrobic. Czy znacie moze jakies domowe sposoby czyszczenia lub profesjonalne srodki (byle nie za drogie)?
Z gory dziekuje za pomoc :)
sosna

Dołączenie: Sob Paź 31, 2009 1:34 pm

Re: Jak czyscic bizuterie srebrna?

Postprzez becik23 » Nie Lis 01, 2009 11:52 pm

z takich domowych sposobów, to proponuję spróbować sodą :)

Lepiej srebro jednak czyści taki specjalny płyn. Kupiłam go w jednym zakładzie jubilerskim. To plastikowa buteleczka, w której jest płyn i zanurza się w nim biżuterię na kilka minut, a potem wyjmuje i wygląda jak nowa :)

Polecam :)
becik23

Dołączenie: Nie Lis 01, 2009 11:46 pm

Postprzez pinya » Pon Lis 02, 2009 10:22 am

Hej,
Jeśli chodzi o preparaty do czyszczenia to sugeruję Argentum - jest niedrogi i można wykorzystać go kilka razy, poza tym nieraz można go kupić ze specjalnym koszyczkiem, do którego możesz włożyć błyskotki;)
A ze sposobów domowych znam taki jeden dość prosty: dno miski wykładasz folią aluminiową (nie wiem czy to robi jakąś różnicę, ale ja brałam matową stroną do góry:)) układasz na tym biżuterię, zasypujesz solą i zalewasz gorącą wodą - po chwili staje się wyraźnie jaśniejsza, choć nie wiem jak bardzo zabrudzona jest Twoja:)
Daj znać, z której metody skorzystałaś i czy była skuteczna:) Pozdrawiam

Dołączenie: Nie Lis 01, 2009 9:44 pm

Postprzez ulka » Wto Lis 03, 2009 9:57 pm

A ja mogę polecić pastę do zębów i szczoteczkę :)
Bardzo rzadko noszę swoją srebrną biżu, dlatego śniedzieje. Pasta do zębów działa bez zarzutu :)
ulka

Dołączenie: Wto Lis 03, 2009 9:54 pm

Postprzez www.sambora.pl » Pią Lis 06, 2009 11:22 am

Witam,
Z dostępnych jeszcze metod czyszczenia srebra mogę polecić ściereczki nasączone specjalnym preparatem. Można nimi czyścić nie tylko srebro, ale także między innymi wyrobu z miedzi i mosiądzu. Takie ściereczki nie są drogie (od kilku do kilkunastu zł/szt) i można je kupić na internecie lub w sklepach jubilerskich. Polecam ściereczki marki Vigonez.
Droższym sposobem jest zakup "domowej" myjki ultradźwiękowe (koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych).
Pozdrawiam
www.sambora.pl
biżuteria dla każdego
www.sambora.pl

Dołączenie: Śro Paź 28, 2009 4:09 pm
Miejscowość: Częstochowa

Postprzez sosna » Pon Lis 09, 2009 4:12 pm

dziekuje wszystkim za odpowiedz. Skorzystałam z domowych sposobow, a dokladnie to z pasty do zebow ;). Efekt jak na razie jest dobry, nie jest brudny i nawet sie blyszczy :D. innych metod bede probowala z innymi rzeczami.
Dziekuje.
Jesli macie jeszcze jakies sposoby to prosze o nie
sosna

Dołączenie: Sob Paź 31, 2009 1:34 pm

Postprzez ola--t » Wto Lis 17, 2009 5:21 pm

Ja też jestem najbardziej zadowolona z pasty do zębów. Ta bardzo miętowa daje najlepsze efekty ;)
ola--t

Dołączenie: Wto Lis 17, 2009 5:07 pm

Postprzez anamay » Śro Lip 07, 2010 11:24 am

tu znajdziecie biżuterię dla każdego tanio www.anamay.pl
anamay

Dołączenie: Śro Lip 07, 2010 11:18 am

Powróć do Biżuteria srebrna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Sambora to producent biżuterii męskiej z Częstochowy, zapraszamy do naszego sklepu internetowego oraz do naszej hurtowni. Posiadamy bransoletki z różnego materiału oraz dodatki dla Pań jak i Panów.
W razie pytań nasze dane poniżej :

e-mail: sambora@sambora.pl
tel: 510 10 33 12
gg: 3729697